Dział Informacyjno-Bibliograficzny oferuje sporządzanie płatnych kwerend. Usługa obejmuje przygotowywanie informacji rzeczowych i bibliograficznych wymagających pogłębionych poszukiwań oraz zestawień bibliograficznych w oparciu o zbiory i bazy naszej Biblioteki oraz katalogi innych bibliotek. Biblioteka nie wykonuje zestawień bibliograficznych do prac maturalnych i dyplomowych.
Dział Informacyjno-Bibliograficzny zaprasza do korzystania z indywidualnych konsultacji z bibliotekarzem, podczas których przedstawione będą zasady poruszania się po zasobach Biblioteki i internetowych bazach danych oraz metody tworzenia bibliografii załącznikowej. Spotkanie takie, trwające do 45 minut, może odbyć się od poniedziałku do piątku w Czytelni im. F. Czerwijowskiego i Informatorium w godzinach otwarcia Biblioteki. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez poniższy formularz co najmniej trzy dni przed proponowanym terminem spotkania. Potwierdzeniem rezerwacji będzie mail zwrotny wysłany przez Bibliotekę.
Konsultacje, które proponujemy, nie polegają na tworzeniu gotowych bibliografii, ale na wskazaniu źródeł i metod ich wykorzystania. Szczegółowe informacje w Regulaminie.
Zapraszamy do korzystania z Pokoju Pracy Grupowej działającego przy Czytelni Księgozbioru Podręcznego im. Faustyna Czerwijowskiego. W Pokoju pracować może maksymalnie 8 osób. Skorzystanie z Pokoju możliwe jest po dokonaniu rezerwacji (na maksymalnie 3 godziny dziennie) za pomocą poniższego formularza i otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji od Bibliotekarza. Pokój wyposażony jest w stół konferencyjny z gniazdami elektrycznymi wyprowadzonymi na blacie co umożliwia łatwe podłączenie notebooków, ładowarek itp. Wyposażeniem pokoju jest także projektor multimedialny (chęć skorzystania z projektora należy zgłosić bibliotekarzowi, który poinstruuje Państwa co do zasad korzystania z urządzenia).
Szczegółowe zasady korzystania z Pokoju Pracy Grupowej opisane są w Regulaminie.
UWAGA: Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o sprawdzenie dostępności w pokoju w Kalendarzu.
Biblioteka oferuje usługi związane z fotografowaniem i filmowaniem zbiorów profesjonalnym sprzętem użytkownika. Cennik usług znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Biblioteki.
Dział Informacyjno-Bibliograficzny zaprasza uczniów szkół licealnych i gimnazjalnych na bezpłatne warsztaty, poświęcone metodom wyszukiwania materiałów w katalogach i innych źródłach informacyjnych. Uczniowie mają możliwość zapoznania się z dostępnymi tradycyjnymi i elektronicznymi źródłami informacji, zwiedzenia biblioteki, przeprowadzenia samodzielnych poszukiwań pod okiem bibliotekarza.
Zapraszamy grupy co najmniej siedmiu uczniów (niekoniecznie z udziałem nauczyciela).
Biblioteka posiada w pełni wyposażoną Salę Konferencyjną. Szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia oraz cen wynajmu Sali Konferencyjnej znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej Biblioteki.
Osoby zainteresowane filmowaniem i fotografowaniem pomieszczeń bibliotecznych, prosimy o kontakt z Działem Administracyjnym, tel.: (22) 537 41 61.
Na komputerach stacjonarnych oferujemy możliwość:
Wszystkie komputery z dostępem do Internetu są szczegółowo monitorowane przez uprawnionego administratora systemu. W przypadku stwierdzenia, że Użytkownik wykonuje czynności niepożądane, administrator ma prawo do natychmiastowego przerwania sesji internetowej.
W całej Bibliotece możliwy jest bezprzewodowy dostęp do Internetu za pośrednictwem hotspotu. Aby uzyskać login i hasło dostępu do Internetu należy zgłosić się do Recepcji. Prosimy o zapoznanie się z Instrukcją oraz Regulaminem korzystania z dostępu do Internetu.
Hotspot automatycznie będzie zapisywał informacje o nazwie użytkownika, czasie trwania sesji oraz adresie sprzętowym urządzenia, należącym do użytkownika.
Wymagane jest urządzenie (komputer typu notebook, tablet, smartfon) wyposażone w interfejs Wi-Fi zgodny ze standardem 802.11b/g/n, posiadające zainstalowane sterowniki do jego obsługi oraz przeglądarkę Internetową. Nawiązanie połączenia z hotspotem odbywa się poprzez połączenie z siecią bezprzewodową SSID: "koszykowa_hotspot" - szczegóły dotyczące łączenia się z sieciami bezprzewodowymi znajdują się w instrukcjach obsługi Państwa sprzętu lub/i oprogramowania. Po nawiązaniu połączenia z siecią bezprzewodową należy w przeglądarce internetowej otworzyć dowolną stronę WWW, a następnie podać login i hasło
Usługi reprograficzne laminowania, kołowej oprawy grzbietowej oraz skanowania wykonywane są w Pracowni Kserograficznej. Zamówienia na skany i ksero wykonywane będą w Pracowni Reprograficznej w godzinach:
Po godzinie 18.00 zamówienia na odbitki i skany przyjmuje Bibliotekarz dyżurujący, będą one realizowane w dniu następnym. Pracownia Reprograficzna mieści się na I piętrze budynku im. St. Kierbedziów, a przejście do niej prowadzi przez Czytelnię Główną.
W Pracowni Reprograficznej można też zamawiać i odbierać książki w ramach działalności Schroniska Książek.
Kontakt
Tel.: 22 537 41 35
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dla czytelników udostępnione są samoobsługowe urządzenia wielofunkcyjne umożliwiające wykonywanie kserokopii, wydruków oraz skanów w oparciu o system kart zbliżeniowych.
Cennik wydruków i kserokopii wykonywanych na urządzeniach samoobsługowych
1.Z samoobsługowych urządzeń wielofunkcyjnych można korzystać przy użyciu kart zbliżeniowych (Karta Czytelnika Biblioteki, Karta do sporządzania wydruków i kserokopii). Urządzenia są zainstalowane we wszystkich czytelniach Biblioteki poza Czytelnią Muzeum Książki Dziecięcej, Czytelnią Starych Druków i Rękopisów i Czytelnią Archiwum.
2.Jako karta do systemu wydruków może być wykorzystywana zbliżeniowa Karta Czytelnika Biblioteki oraz karty do sporządzania wydruków i kserokopii, które można kupić w Pracowni Reprograficznej.
3.Karta Czytelnika Biblioteki w celu wykorzystywania w systemie wydruków musi zostać zainicjalizowana - można to zrobić w Pracowni Reprograficznej lub w Recepcji. Karty do sporządzania wydruków i kserokopii są naładowane do wartości pozwalającej na samodzielne wykonanie 5 jednostronnych, czarno-białych kopii lub 5 jednostronnych, czarno-białych wydruków z komputera w formacie A4.
4.Kartę można doładować za dowolną kwotę w Pracowni Reprograficznej lub samodzielnie w automatach wrzutowych (na monety), zainstalowanych na terenie Biblioteki. Każda dokonana transakcja (zakupu karty lub doładowania) zostanie potwierdzona wydrukiem paragonu, który jest dowodem zakupu w przypadku reklamacji.
5.Minimalna wartość doładowania to 0,40 zł, co pozwala na wykonanie jednej strony kserokopii lub jednej strony wydruku w formacie A4. Do bezpłatnego skanowania wystarczy karta zainicjalizowana przez pracownika.
6.W przypadku wykonywania większego formatu niż A4 lub kserokopii/wydruku w kolorze, kartę należy doładować odpowiednio większą kwotą, zgodnie z cennikiem.
7.Kserokopie, wydruki i skany wykonuje się samodzielnie. Każde urządzenie ma wbudowany czytnik, który po włożeniu karty rozpozna liczbę zgromadzonych na niej środków i umożliwi wykonanie odpowiedniej liczby wydruków lub kserokopii. Jeśli w trakcie wykonywania kopii lub wydruku (nie dotyczy skanowania) liczba środków spadnie do 0, urządzenie zostanie zablokowane, a aktualne zadanie zostanie przerwane.
8.W ramach systemu można korzystać z pozostałych kopiarek samoobsługowych (bez czytników) zainstalowanych w Bibliotece. W tym przypadku opłata za wykonane kopie zostanie pobrana z karty czytelnika w odpowiedniej kwocie przez bibliotekarza (na zainstalowanym czytniku kart zbliżeniowych).
9.Podane ceny dotyczą kserokopii i wydruków jednostronnych. Czytelnicy mają możliwość dwustronnego kopiowania lub drukowania (po obu stronach kartki) w tzw. systemie duplex. Ponoszą jednak koszty wykonania dwóch jednostronnych kopii lub wydruków, ograniczając jedynie ilość wykorzystanego papieru.
10.Reklamacje można zgłaszać w bibliotecznej Pracowni Reprograficznej w ciągu 7 dni od daty zakupu karty lub jej doładowania, za okazaniem dowodu zakupu (paragonu).