Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Księgozbiór Wypożyczalni liczy ok. 25 000 woluminów i obejmuje literaturę naukową w języku polskim z różnych dziedzin wiedzy. W księgozbiorze przeważają publikacje z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania, finansów, historii, psychologii i socjologii.

Zbiory obejmują literaturę beletrystyczną i popularnonaukową dla dzieci i młodzieży, czasopisma dziecięce i młodzieżowe, książki i czasopisma z zakresu krytyki i teorii literatury dla dzieci oraz wycinki prasowe dotyczące tej literatury.

Do zbiorów sztuki wpływają wydawnictwa polskie i obce z dziedziny sztuk plastycznych, architektury, muzyki, teatru, filmu, mody i rzemiosł artystycznych.

W zbiorze varsavianów znajdują się dokumenty wydane po 1800 roku: książki, czasopisma, druki ulotne, fragmenty większych całości. Dotyczą one różnorodnych aspektów życia Warszawy i regionu w ujęciu historycznym i współczesnym.

Zbiory liczą ok. 15 000 woluminów starych druków i ok. 4 000 jednostek rękopiśmiennych. Obejmują druki wydane do 31 grudnia 1800 r., niezależnie od ich tematyki i formy (książki, czasopisma, atlasy) oraz rękopisy (w tym maszynopisy) niezależnie od daty ich powstania i treści.

Księgozbiór liczy ok. 23 000 woluminów. Obejmuje on bibliografie polskie oraz obce (w wyborze) o charakterze ogólnym i specjalnym (bibliografie dziedzin i zagadnień), bibliografie zespołów autorskich, bibliografie tytułów i zawartości czasopism, drukowane katalogi bibliotek, katalogi księgarskie i wydawnicze, przewodniki po zasobach archiwalnych oraz inne wybrane źródła informacji, także w wersji elektronicznej.

Dział Wydawnictw Periodycznych gromadzi czasopisma polskie wydawane od roku 1801 do chwili obecnej, wpływające na bieżąco z tytułu egzemplarza obowiązkowego (ze szczególnym uwzględnieniem druków warszawskich) oraz wybrane czasopi­sma zagraniczne.

Szukaj na stronie