Na tytułowe pytanie postaramy się odpowiedzieć na spotkaniu prezentującym „Topo-grafię” miasta wg Mirona Białoszewskiego – multimedialny plan miasta stworzony przez Pracownię Studiów Miejskich Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Na kolejnych, przygotowanych przez pracownię planach, będzie można znaleźć fragmenty dzieł literackich innych pisarzy – Marka Hłaski, Tadeusza Konwickiego i Leopolda Tyrmanda.
Opisywane plany są dowodem na to że jedna, obiektywna i mierzona w biurach geodezji, podległa urzędom przestrzeń, jest tylko materiałem dla prywatnej przestrzeni wyobraźni, której na co dzień nie da się zobiektywizować. Czy nie tak właśnie żyje miasto, dzięki prywatnej wyobraźni milionów ludzi? Czy sami nie tworzymy własnych map miasta? Czy zatem każda prywatna mapa miasta jest inna?
Na te pytanie odpowiedzą i opowiedzą o efektach swoich badań - Agnieszka Karpowicz, Igor Piotrowski i Włodzimierz Pessel z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, spotkanie zaś poprowadzi pracownik Biblioteki, Wojciech Albiński.
W imieniu Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego serdecznie zapraszamy.
6 kwietnia, godzina 18.30 – Sala Konferencyjna Biblioteki, ul. Koszykowa 26/28