Józef Sigalin budował Warszawę przez blisko czterdzieści lat. Wszystkie instytucje i inwestycje, które wyznaczały rytm powojennego życia miasta – Biuro Odbudowy Stolicy, Trasa W-Z, Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa, Starówka, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Trasa Łazienkowska, aż po dolinę Wisły – związane są w ten lub inny sposób z jego nazwiskiem.
Autor, przytaczając liczne, przeważnie niepublikowane dokumenty i relacje, opowiada o życiu pierwszego po wojnie naczelnego architekta Warszawy. Pisze o mieście, które na skutek całkowitego zniszczenia i bezprecedensowej skali odbudowy całkowicie zmieniło swój charakter. Jest to również historia przemian w polskiej architekturze związanych z zadekretowaniem realizmu socjalistycznego, którego Józef Sigalin w pewnym okresie życia był symbolem.
O słynnym towarzyszu odbudowy Warszawy opowie Andrzej Skalimowski, autor biografii Józefa Sigalina. Rozmowę poprowadzi Jerzy S. Majewski.
Więcej informacji o książce: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/sigalin
5 grudnia (środa), godz. 18.00.
Sala konferencyjna Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, ul. Koszykowa 26/28.