Warszawa, duże prężne miasto, gdzie oprócz ciekawych atrakcji turystycznych można znaleźć sporo kin, teatrów, muzea oraz parków. Na przestrzeni Warszawa była łaskawa dla głuchych mieszkańców Warszawy na swój sposób. Życie codzienne głuchych mieszkańców nie było łatwe. By zapomnieć o trudach i problemach Głusi mieszkańcy mogli skorzystać z dobra jakie oferowała kulturalna Warszawa. Warszawa w okresie przedwojennym i jak w okresie międzywojennym słynęła z piękna, elegancji i nowoczesności. Przed wojną stołeczne miasto było powszechnie nazywane "Paryżem Północy” Jak wyglądało życie towarzyskie i kulturalne głuchych mieszkańców w Warszawie, by zapomnieć o trudach życia codziennego? Na pewno życie były niezwykłe i jak zwyczajne. Były kluby, tym bardziej nawet teatr wystawiany dla głuchej publiczności. Dzięki temu były to miejsca spotkań, gdzie rodziło się życie towarzyskie. Gdzie środowisko głuchych miało swoje miejsca do spotkań towarzyskich i kulturalnych na przestrzeni Warszawy? O tym Państwo dowiedzą się podczas "wirtualnego" spaceru “Niezwykłe życie towarzyskie i kulturalne Głuchych na przestrzeni Warszawy” z udziałem przewodnika, Tomasza Świderskiego.
Instytut Historii Głuchych zaprasza do obejrzenia spaceru w dniu 31 sierpnia 2020, na godz. 15.00. Spacer (w formie filmu) będzie dostępny w polskim języku migowym i w języku polskim (fonicznym) wraz napisami w języku polskim.
Spacer jest realizowany w ramach projektu "Tożsamość Głuchej Warszawy cz. IV - Zwykłe - niezwykłe życie Głuchych na przestrzeni Warszawy”. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.